Existují mužské a ženské pohlavní hormony, které mají vliv na celkové zdraví a dokonce i vzhled mužů i žen. Během života hladina hormonů přirozeně klesá, a hlavně u mužů to má vliv na spoustu věcí, dokonce i na sexuální život. Pro kvalitní a funkční sexuální život je nezbytný testosteron. Bohužel s přibývajícím věkem se jeho hladina snižuje, a tak je nutné dbát na zdravou životosprávu a jíst dostatek bílkovin, které pomáhají udržovat zdravou hladinu testosteronu.

zdravá strava

Věděli jste, co všechno má na jeho hladinu vliv?
Strava je naprostým základem toho, jak se tvoří testosteron. Pokud muž nejí dostatek ryb, vajec, avokáda a ořechů, bude mít nižší hladinu tohoto důležitého hormonu než ten, kdo na stravu dbá. Ta má opravdu velký vliv na zdraví nejen mužů, ale i žen. Pokud víte že ze stravy nepřijmete dostatek živin na to, aby se hladina testosteronu stabilizovala, je ideální užívat i doplňky stravy, a tělu tak pomoct s jeho obnovou.

Jistě vás nenapadlo, že na testosteron má vliv i pohyb. Tato souvislost byla prokázaná teprve nedávno, a pokud chcete podpořit pohybem tvorbu pohlavního hormonu, je ideální HIIT nebo vytrvalostní trénink Army-nutrition. Jde o velice intenzivní pohyb, kterým se spálí velké množství tuku. HIIT je cvičení, které posílí celé tělo, a které pomůže tělu tvořit testosteron. Každý pořádný muž by měl provozovat nějaký sport a nebo se věnovat pořádnému pohybu, a právě HIIT je ideální.

muž hiit

Díky testosteronu budete nejen mužnější, ale budete i výkonnější, a to nejen v posteli. Výkonnost je potřeba třeba právě u sportu, ale i v zaměstnání, pokud máte fyzicky náročnou práci. Pravidelným cvičením a zdravou stravou, která je bohatá nejen na bílkoviny ale i na zdravé tuky, docílíte toho, že vaše tělo bude vypadat lépe a hlavně budete mít lepší kondici. A tu ocení koneckonců i vaše partnerka.