Kanárské ostrovy jsou pro Evropu symbolem tropického ráje. Většina z nás si tyto ostrovy pojí hlavně s poležením na pláži, ale není to zdaleka všechno, co nám například ostrov Tenerife nabízí. Pokud jste příznivci treků nebo procházek, cyklistiky nebo třeba slaňování, máme pro vás výborné zprávy: Kanárské ostrovy jsou něco pro vás.

–          Sedm největších ostrovů Kanárských
V Atlantském oceánu se nachází sedm hlavních souostroví, a můžeme se přesvědčit, že každé z těchto souostroví je v něčem jiné. Stejně jsou na tom Kanárské ostrovy. Najdete tady také vysoké pohoří, kde leží nejvyšší hora celého Španělska. Dokonce i na tuto horu si můžete udělat výšlap.

–          Kdy na Kanárské ostrovy?
Dá se říct, že celý rok. Jenom počítejte s tím, že voda Atlantského oceánu je velice studená. V lednu je to patnáct stupňů, v srpnu nějakých dvaadvacet. Přesto počítejte s tím, že na rozdíl od teplého Indického oceánu, ten Atlantský je poměrně studený.

Navštivte zde mnoho přírodních památek, které si můžete prohlédnout zblízka – k mnohým se však musíte prodírat.

1.       Národní park Teide
Největší park celých ostrovů obsahuje i nejvyšší horu celého Španělského impéria. Můžete se zde vydat na stovky treků a procházek, které mají nejrůznější obtížnosti a délky trvání od jednoho až do sedmi dní.
Můžete se tady ale vydat i autem a mnoho krás vidět z okénka, případně se můžete do parku vydat na kole, je tu spousta cyklostezek.
Najdete tady i endemickou rostlinu Hadinec.

2.       Pico del Teide
Nejvyšší hora nejenom Kanárských ostrovů. Právě tady si můžete zvolit jeden z nejobtížnějších treků na těchto ostrovech.

3.       Kaňon Masca
Palmy, jezírka a vodopády. Můžete se tady pokusit o kajakování nebo se rovnou vydat okolo ostrova zpátky do civilizace hlavního města.

4.       Vavřínové lesy
Spíše pralesy. Tyhle jsou prý miliony let staré!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup