Snad každá žena touží mít zdravou hladkou a hebkou pleť a vlasy zářící leskem a zdravím. Jako nejúčinnější prostředky pro získání tohoto skvělého efektu slouží již od pradávna různé typy masek a zábalů, které mívají okamžitý dobře viditelný efekt. Používejte masky a zábaly na přírodní bázi, a protože je příroda mocná čarodějka, můžete je využít v prospěch vaší krásy, ale také vašeho zdraví. Pokud budete o vaši pleť i vlasy pečovat pravidelně, výsledkem vám bude perfektně ošetřená, hydratovaná a především zdravá pokožka celého těla.

ZÁBAL se na tělo nanáší vždy teplý. Jeho tajemnou sílou je právě působení tepla, díky němuž se účinné látky rychleji a intenzivněji vstřebávají do všech vrstev pokožky. Po nanesení zábalu se na pokožce vytvoří porézní obal, který propustí vzduch, takže pokožka může dýchat. Abyste zesílily účinek zábalu, můžete účinnou látku zabalit ještě do ručníku či fólie, které udrží více tepla.

MASKA se na tělo nanáší vždy studená, a to v různých formách – buďto jako gel či kaše. Když maska uschne, vytvoří na pokožce neprodyšnou vrstvu, kterou po uplynutí určitého času působení odstraníte omytím teplou vodou či sloupnutím.

Zábaly a masky mají společné především to, že pleť a vlasy skvěle hydratují a dodávají jim potřebné živiny a vitamíny.

Než začnete masky a zábaly aplikovat…
·         Dopřejte své pokožce tělový peeling, abyste ji zbavili odumřelých buněk. Díky tomu budou moci aktivní látky masek a zábalů lépe působit.
·         Pleť si očistěte pleťovou vodou nebo čistícím mlékem. Obličej si také můžete nahřát teplým ručníkem, aby se vám otevřely póry, které se poté snadněji vyčistí.

Jaké masky a zábaly jsou nejúčinnější?
Zkuste vyzkoušet bahno z Mrtvého moře, které obsahuje ohromné množství minerálů, kterými svou pleť skvěle obohatíte. Nejenže budete mít pokožku úžasně vyhlazenou, hydratovanou a sametově jemnou, navíc bude zlepšená celková její kvalita. Bahno z Mrtvého moře navíc léčí různé kožní problémy. Hodí se proto nejen na pleť celého vašeho těla a obličeje, ale také na vaše vlasy.