a)       Občas je účelová a máme na ní věci, které jsou k užitku. Na vesnicích se pořád ještě vidí zahrádky, kde rostou domácí potraviny, zelenina, ale také ovocné stromy. Na podobných větších zahradách se také chovají králíci v králíkárnách, nebo je zde místo pro slepice. Kury se tak vidí v kurnících, ale také často i ve výběhu samostatně. Někteří dokonce chovají prasata či krávy, na zabíjačku. Takže to jsou ty užitkové zahrádky, ale co takhle pokud volíte spíše vzhled a estetiku?

pergola

b)      Ty elegantní, které jsou spíše přepychové a neslouží k účelnosti, ale spíše ke kráse, také se často proto nazývají okrasné zahrady, se mnohdy vidí u vznešenějších a honosnějších domů. Ovšem podobnou zahradu může mít i starší polorozpadlá chatrč, když se o ni budete starat. Velice půvabně pak působí kombinace se dřevem. Proto se také k domovům hodí dřevěné pergoly, kde lidé odpočívají nebo také pořádají různé akce.

Co se nabízí?

Ø  Zde můžete sedět a odpočívat každý den. Vyjdete na sluníčko hned po ránu, abyste se krásně probrali a rozebrali a můžete si dát kafíčko či nápoj dle libosti právě v pergole.

Ø  Je to báječné místo pro jakýkoliv odpočinek. Stačí si sem sednout s knížkou, máte příjemný stínek, ale zároveň jste na čerstvém vzduchu.
Ø  Scházet se zde můžete s rodinou, je to vhodné místo na povídání, ale také na zábavu. Lidé si velice oblíbili různé grilovací akce s přáteli, které se zde také často odehrávají.

pergoly

U nás můžete požadovat jakýkoliv typ. Od přístřešku, který bude navazovat na dům, až po klasickou pergolu nebo zahradní altán. Podívejte se na pár ukázek a jistě si hned představu o své vysněném zastřešení uděláte.

Můžete volit zastřešení, které je moderní a bude zatahovací se stínícími prvky, nebo klasické nepohyblivé. Tyto věci můžete konzultovat, protože by mohly mít vliv na architektonický vzhled celého domu nebo také vaší zahrady. 

Každá zahrada skýtá neuvěřitelné možnosti
4.5 (90%)2