V jiných zemích, zejména v Americe se pomalu ale jistě stává populárnější myšlenka hnutí FIRE. Lidé, kteří tuto filozofii podporují, věří, že dokáží ušetřit v mladém věku dostatek peněz, aby mohli dříve odejít do penze. Chtějí si tak vlastně za vydělané peníze koupit čas a nemuset chodit každý den do práce. Tito lidé mají v životě jiné cíle než kariéru, chtějí se věnovat například rodině, cestování nebo nějaké dobrovolnické činnosti.

Dosáhnout finanční nezávislosti není jednoduché a určitě se to nepodaří všem, ale když člověk ví jak na to a má dostatek trpělivosti, tak to vyjít může. Hlavním pomocníkem v tomto případě jsou investice. Ušetřené peníze, které vám každý měsíc zbydou investujete do akcií, dluhopisů, nemovitostí nebo kryptoměn. Vaše peníze vám budou vydělávat další peníze a vy se díky tomu dostanete na vaši cílovou částku rychleji. Price action strategie vám může s investováním pomoci.

grafy

Jak ale vůbec naspořit peníze na investování? Nejjednodušší myšlenkou je zmenšit své výdaje, a naopak zvýšit své příjmy. Například nebudete chodit na obědy do restaurace, ale budete si vařit doma. Zároveň připravíte obědy i pár kolegům, kteří vám za ně zaplatí. Díky tomu tak vlastně na investování získáte dvoje peníze. Jedny ušetříte za oběd v restauraci a druhé vyděláte za to, že jste uvařili i dalším lidem. Možností, jak si takto přivydělat je nespočet. Když budete zároveň více šetřit a více vydělávat, tak se k finanční nezávislosti dostanete rychleji.

bitcoin

Dokážete si představit, že nemusíte ráno vstávat do práce? Že máte celé odpoledne volné a můžete se věnovat své rodině a kamarádům? Že abyste někam odcestovali, tak si nemusíte brát žádnou dovolenou, ale můžete vyrazit kdykoliv a kamkoliv se vám jen zlíbí? Všechny tyto a ještě další výhody s sebou přináší finanční nezávislost, které můžete dosáhnout pravidelným investováním vašich prostředků.