Založení internetové stránky není tak snadné, jak se může zdát. Stojí za tím spousta práce a úsilí. Něco můžete zvládnout sami, na něco je třeba odborná pomoc. Jak ale zjistit, co všechno k tomu potřebujete a jak takovou pomoc hledat? Nejsnazší je zadat do vyhledávače to, co právě hledáte, například: tvorba webů praha a prokousat se výsledky. V takovém případě jich na vás však vyskočí mnoho a i tak možná nebudete vědět, která bije. Kterým směrem se tedy vydat a koho kontaktovat?

notebook s vyhledávačem google

Doména

Doména je vlastně taková unikátní adresa, pod kterou bude na internetu sídlit vaše stránka. Doménu lze registrovat za poplatek u různých vlastníků těchto domén.

Tvorba stránky

K vytvoření funkční stránky je zapotřebí znalostí v oblasti programování. Ačkoliv se to lze celkem snadno naučit, čím profesionálněji bude stránka navržena, tím lépe. Nemluvě o tom, že nefunkční stránka může odradit potencionální klienty či zákazníky.

Grafické zpracování

Vaše stránka by měla působit skvěle ve všech směrech. Důležitá je originalita, přehlednost, jednoduchost a styl. Což opravdu není tak snadné, jak by si člověk myslel. V tomto případě je také nejlepší přenechat práci na odbornících.

Nabízené zboží či služby

Nabízení zboží či služby by měly být doprovázeny kvalitními fotografiemi. Fotografie zboží musí být celistvé, zachycující co nejvíce detailů a se skvělou prezentací. Fotografie doprovázející služby lze zakoupit i ve fotobance, ale víc zapůsobí vlastní, originální fotografie. V tomto případě je ideální zaplatit zkušenému fotografovi.

programování

Informace

Je důležité uvádět na stránkách co největší množství informací o tom, co nabízíte a to tak, aby tomu cílový zákazník snadno porozuměl. Ušetříte si tak spoustu času se zodpovídáním dotazů prostřednictvím e-mailu a telefonu.

Kontaktní a obchodní informace

Na vašem webu rovněž nesmí chybět kontaktní informace jako je adresa sídla (třeba i virtuální), telefon, e-mail, jména důležitých osob ve vaší společnosti. Musí zde být rovněž uvedeny obchodní podmínky, případně odkaz na vaše sociální sítě.

Všechny tyto kroky lze shrnout do jednoho tím, že si tvorbu webových stránek objednáte u odborníka. Zaručenou volbou je například reklamní a digitální agentura ImperialMedia.