Stává se to zcela běžně a není na tom nic neobvyklého – lidé se občas ocitnou ve finanční tísni a jediným účinným řešením je půjčka. Ačkoliv se mnozí z nás tohoto slova vyloženě obávají, není k tomu důvodu. Ať vám tedy již chybí dostatek peněz na dostavení či rekonstrukci domu, případně na již nutné pořízení nového automobilu, nebojte se obrátit na příslušné instituce, které jsou zde od toho, aby vám pomohly.

dohoda ženy a muže.jpg

Na výběr přitom máte ze dvou možností. Půjčky si můžete sjednat jednak

· BANKOVNÍ či

· NEBANKOVNÍ, známé také jako „americké hypotéky“ a „půjčky bez registru“.

· přebývající peníze.jpg

Každá z nich má svá specifika a pomůže vám v odlišných situacích. Rozhodně se tedy vyplatí promyslet si, jaké řešení bude příhodné právě pro vás a jaké požadavky považujete z vašeho úhlu pohledu za primární.

karta NatWest.jpg

Klady a zápory

Hlavní výhodou půjčky bankovní je především nízký úrok, který bývá podstatně nižší. Dalším aspektem ke zvážení je samozřejmě spolehlivost bankovních institucí. Můžete si být jisti, že se v jejich službách neskrývají žádné chytáky a podmínky, jež by vás následně mohly nepříjemně překvapit a potrápit. Spolehlivost jde pak ruku v ruce s větší obezřetností banky, která pečlivě hodnotí jednotlivé zájemce o půjčku. K tomu využívá registru dlužníků, samotný proces schválení je tak poměrně zdlouhavý, a ne vždy končí pro žadatele úspěšně. Jakmile jste však schváleni, můžete si půjčit částku libovolné výše bezpečnou cestou.

Nebankovní půjčky jsou populární především z toho důvodu, že se mohou pyšnit mnohonásobně rychlejším procesem vyřízení, potřebujete-li peníze akutně, pak jde o správnou volbu . Krom toho je o nebankovní půjčku i velmi snadné zažádat, nikdo po vás nebude vyžadovat dokládání příjmů či účel, k němuž hodláte částku využít. Odmítnutí proto nehrozí. Relativním riskem pak mohou být možné podvody, jelikož spolehlivost takovýchto půjček nemusí být v každém případě 100%. Stejně tak se budete muset smířit i s vyššími úroky.

Než si o půjčku zažádáte, dozajista se vyplatí zvážit veškeré možnosti a také důvody, které k zažádání máte. Pro půjčku se doporučuje sáhnout jen ve vážných situacích.