Pokud vlastníte zahradu, pojí se s tím zajisté také její pravidelní údržba. Ať už se jedná o odplevelení záhonků, či mulčování trávy tak nepochybně také sekání celé plochy zahrady. Každý z nás, kdo vlastní zahradu má také nějakou tu sekačku na trávu. Staré dobré sekání kosou může být účinné, ale samozřejmě také náročné, nejen časově ale i fyzicky. V dnešní době bývají sekačky velmi výkonné a dokonce i robotické. Záleží však na velikosti vašeho pozemku. Pokud vlastníte zahradu o velikosti jednoho akru, malá zahradní sekačka vám asi nepostačí. Na takovou zahradu musíte mít už nějaký ten malotraktor.

Sekačka na trávník

Jestli si plánujete pořídit nějakou tu zahrádku, můžete ji občas pořídit v poměrně dezolátním stavu. Taková koupě vás poté bude stát hodně úsilí a péče. Leží-li zahrada totiž ladem a není jí věnována dostatečná péče, nejen že vám zaroste pozemek vysokou trávou, ale také je plná hmyzu, krtků. Různý plevel vám rovněž může přinést další náklady, nejen na různé postřiky ale i například na stavbu nového plotu, který může být vyviklán. Zabere vám tedy hodně času, než si takovou zahrádku zvelebíte. Pokud nevlastníte nějaký ten malotraktor, a neplánuje momentálně jeho koupi můžete si ho pronajmout za nějaký ten poplatek nebo si na to objednat přímo odborníky, kteří vás vysokého porostu zbaví. Za sečení trávy cena není nějak závratně vysoká, záleží na tom jaký způsob sekání by byl potřeba. Zda by byl potřeba malotraktor, křovinořez či pouze zahradní sekačka.

Sekání

Taková služba by byla vhodná například i pro starší lidi, kteří vlastní zahradu, ale již sami nemohou se sekačkou běhat celé dny po zahradě, a nemají na to jiné rodinné příslušníky. Poté by vám zbývala jen ta příjemná práce na zahrádce, jako je zalévání květin a pěstování vlastní zeleniny a ovoce. Místo toho abyste strávili čas u sekání, můžete odpočívat a užívat si slunných dnů.