Mnoho rodičů bojuje se svými dětmi o to, kolik času mohou děti strávit na počítači při hraní počítačových her. Jenže zdaleka ne všechny hry jsou střílečky a existuje mnoho her, u kterých se děti mohou mnohému naučit. Každopádně by měl být jasně daný čas, který mohou na počítači strávit.

Těžko říct, kdy by děti měly začít trávit čas na počítači, ale naučit se ovládat myš, to je v podstatě rozvoj jemné motoriky. Ovládat myš, najet na obrazovce na správné místo, to je dovednost, která se jim bude v životě určitě hodit.

První hry, které dětem na počítači dovolíme hrát, mohou být nejrůznější pexesa, kreslení, omalovánky, ale i první počítání, učení barev apod. I v pozdějším věku bychom vždy měli mít přehled, co děti na počítači dělají a zdali jen nepokoukají nečinně na výdejka. Když už počítač, tak hry, které je nenápadnou formou učí něčemu novému.

počítačová hra

Samozřejmě větším dětem už nebudou jednoduché hry dostačovat. Začnou hrát hry, kde jde o strategii. Jednou z nich je oblíbený Minecraft. Svět složený z kostiček, který se odehrává v otevřeném světě a aby si děti mohly hru užít, potřebují výkonný server. Minecraft hosting nabízí řada firem a koupí hostingu získáte pro své děti výkonnou hardwarovou sestavu, kterou byste si doma pořídili jen stěží.

Mnoho her se hraje jako multiplayer. Více hráčů může jak stát ve hře proti sobě, tak také mohou utvářet společné aliance. Žádná počítačová hra ale nenahradí dětem kontakt se svými vrstevníky a reálnou hrou před domem, v přírodě apod.

hry

Počítačová hra může zpříjemnit zimní zamračené večery, ale určitě dětem jasně stanovte, kolik času mohou na počítači strávit a nenechávejte je vysedávat na počítači, jen abyste od nich měli klid. Jsou to přece vaše děti a potřebují vás. Zahrajte si s nimi občas Člověče nezlob se a uvidíte, kolik si společně užijete srandy.