Prázdniny jsou pomalu pryč a další volno v nedohlednu. A nás rodiče čekají velké věci. Do začátku školního roku zbývá už jen pár dní a najednou to začne, zaplatit školné, družinu, stravné, dokoupit školní pomůcky a spousty dalšího. Co všechno je potřeba zařídit, než onen školní stereotyp vypukne?
blondýna se zelenou peněženkou.jpg
Příprava dětí na ranní vstávaní
Poslední týden bychom měli děti připravit na přísnější režim. Tedy pomalu jim zkracujeme večerku a ráno nenecháme spáče polehávat až do 11 hodin, ale připravíme jim dopolední aktivity. Stejně tak bude více času potřebovat i maminka, které začne práce „taxikáře“ směr škola či školka. Pár tipů jak si ráno ušetřit trochu času najdete na .
Volba zájmových kroužků
S ohledem na některé zájmové a sportovní aktivity, které jsou velmi rychle obsazené doporučujeme začít rezervovat místa již v průběhu léta. U jiných běžných stačí až počátek září, kde dostanete první lekci zdarma a až poté si místo závazně rezervujete. Počítejte rovnou také s platbou na první pololetí, tedy září až leden příštího roku.
Srpnové výdaje
Jestliže pomineme čerstvé školáčky a k nim přidružené velké výdaje na aktovku a všechny možné i nemožné školní pomůcky, bude potřeba stávajícím školákům probrat rozbité či chybějící potřeby a dokoupit je. V řadě supermarketů a hypermarketů jsou již nabídky v plném proudu. Doporučujeme nakupovat v akci, dá se tak ušetřit nemálo peněz.
kluci u globusu.jpg
Zase ze všeho vyrostli?
„Tyhle boty už mě tlačí. A ty kalhoty mám krátké.“ Posloucháte tyto věty na konci léta často? Nejste v tom sami. Je to totiž zcela normální jev. Děti se prostě přes léto vytáhnou a tak nezbývá nic jiného než vyrazit na velké nákupy a obnovit jim šatník. Pro začátek postačí jedny boty, bačkory do školy a pár základních kousků, zbytek se dá pořešit a s příchodem podzimu.
Stravné, školné, družina
Přiznám se, že ve víru léta i já velmi často zapomínám na to, že většina školních zařízení chtějí platbu za stravné, školné či družinu na září již v první půlce srpna. A tak horko těžko pár dní před výplatou doháním, co se dá, abych měla splněno. Nezapomínejte tedy ve vašem srpovém rozpočtu ani na tyto položky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup