Zbavte se vůně česneku na rukou

●     Potřete své ruce trochou soli a několika kousky citronové šťávy. Nechte směs nasáknout a poté si umyjte ruce pod tekoucí vlažnou vodou.

●     Alternativa: na vlhké ruce rozetřete trochu kávové sedliny a důkladně je umyjte. S kávovou sedlinou lze velmi rychle odstranit zápach česneku.

●     Také ocet rozptýlí nepříjemný zápach. Umyjte si ruce octem a vlažnou vodou. Nebojte se, kromě vůně česneku i vůně octu rychle zmizí.

●     Dokonce s nerezavějící oceli dostanete vůni česneku pryč z rukou a prstů, protože. Nerezová ocel neutralizuje pachy. Otřete ruce o umyvadlo z nerezavějící oceli nebo lžičky z nerezové oceli a nechte přitom vlažnou vodu protékat přes ruce.

●     Snězte jablko.

 vyloupaný česnek

Zbavte se vůně česneku v ústech

Chuť a vůně česneku v ústech jsou nepříjemné. Dokonce ani vyčištění pomocí zubní pasty nepomůže. Ale nezoufejte, také na vůni česneku v ústech jsou domácí prostředky:

●     Sušená petržel, šalvěj nebo máta – esenciální oleje v bylinkách vylučují špatný dech. Totéž platí pro zázvor.

●     Po jídle žvýkejte kardamom. Tento tip pochází z Indie, zde existuje mnoho jídel připravovaných s česnekem.

●     Dokonce i s kávovými zrny se zbavíte vůně česneku v ústech. Žvýkejte kávové zrno asi deset minut.

●     Pijte sklenici mléka a udržte kapalinu v ústech chvíli. Pokud již během jídla pijete mléko, zabráníte vůni česneku.

●     Snězte několik kusů citronu. Díky kyselým přísadám se zbavíte vůně česneku v ústech.
vysypaný česnek

Nebojte se vůně česneku

Přes nepříjemný zápach česneku byste neměli v kuchyni pracovat bez česneku. Česnek je považován za zázračný lék, který udržuje srdce, krev a cévy zdravé. Také známý jako přírodní antibiotikum, chrání česnek také játra před opotřebením a pomáhá proti infekcím močových cest. Funguje také proti nadýmání a kornatění tepen, působí i při nachlazení, chřipce a bolestech v krku.