Tento druh cestování je velice oblíbený. Mnoho cestovních kanceláří tento nový trend nabízí. Je to dobrá volba. Cestovní kancelář vám totiž nabídne veškerý servis. Takový zájezd může být na jeden den, ale také na tři dny a více. Cesty jsou jednak po České republice, ale také do zahraničí. V nabídce cestovní kanceláře bývá například zájezd na květinové korzo v Holandsku, různé vinařské zájezdy, zájezdy na muzejní noci a další. Člověk si může vybrat podle svého uvážení, co se mu nejvíce líbí.
 zámek neuschwanstein
Cestování nebývá vůbec cenově náročné. Ceny jsou v tomto případě velice příjemné. Pokud je cestování za kulturou na delší dobu, tak je v ceně samozřejmě i ubytování. Ubytování je dobré a nebývá v tom problém. Pozor u ceny jen na to, že nebývá zahrnut vstup do památek. Takové vstupy si člověk musí platit sám. Cena zahrnuje samozřejmě dopravu a případné ubytování.
 
Je potřeba v tomto případě pamatovat na to, aby si člověk vzal nějaké peníze. Kolik vás bude stát vstup na památky je uvedeno na letáku k cestování nebo vám informace poskytnou přímo v cestovní kanceláři. Dále je potřeba si vzít na jídlo a případné upomínkové předměty. Díky takovým zájezdům se můžete dostat do různých zemí a malou ochutnávkou vyzkoušet, jak to v takové zemi funguje. Nemusíte utrácet tolik peněz, přesto je to krásný zážitek.
 
Většinou se vyjíždí brzy ráno, kolem 5 hodiny (záleží samozřejmě kam se jede) a cestování je pohodlným autobusem, který vás doveze na požadované místo. V autobuse se většinou podává alespoň káva, někde je zajištěno i drobné občerstvení. Případně bývá zvykem, že se zastavuje u benzínové pumpy a můžete si zajít nějaké jídlo koupit. Následně pokračujete do cílové stanice. Tam máte buď předem stanovený program nebo také můžete mít osobní volno. V tom případě si sami projdete město, nebo památky a v určitou dobu se sejdete u autobusu a pojedete zpátky domů.
 hraní na ulici
Na zpáteční cestě se zastavíte třeba ještě někde podívat se na nějakou památku. Pokud je takové cestování za kulturou na více dní, tak jedete na ubytování. Tam přespíte a další den máte opět stanovený program nebo osobní volno. Jednoduše doporučuji si takovou cestu za kulturou dopřát a využít služeb cestovní kanceláře. Je to pohodlné a nemusíte se o nic starat.