Mít tak na zahradě bazén, napadá vás možná v den, kdy meteorologická předpověď vychází „do puntíku“, a začíná období nesnesitelných letních veder. V tu dobu si možná někteří z vás postesknou, jaké to bylo v lednu na sjezdovce, a že by se alespoň pár centimetrů sněhu docela hodilo. Přece jen je však bazén mnohem komfortnější způsob, jak přečkat tropické teploty, zvláště pak, máme-li jej na vlastní zahradě, a nemusíme kvůli tomu nikam dojíždět, například na přeplněné městské koupaliště.

dívka v bazénu

Pořiďte si bazén ve formě setu – je to výhodné

Instalace zahradního bazénu je poměrně náročná operace. Máme samozřejmě na mysli bazén zapuštěný do země, větších rozměrů, nikoli malou kruhovou nádrž o průměru 4 metry, kterou v září složíte a uklidíte do garáže. Každý bazén je opatřen poměrně složitým příslušenstvím, jehož základ tvoří filtrační okruh s čerpadlem a bazénový vysavač. Tyto komponenty doplňují dezinfekční prostředky, například chlorové tablety, solinátor, tablety aktivního kyslíku anebo zařízení s UV lampou. Součástí vybavení bazénů bývají i vstupní schůdky, osvětlení a také ohřev vody, například solární sprchy a tepelná čerpadla.

dno bazénu

Jestliže budete nakupovat každou komponentu zvlášť, může to vycházet v celkovém součtu cenově méně výhodné, než u kompletního bazénového setu. Plastové bazény sety se tedy stávají poměrně atraktivní volbou pro mnoho rozvíjejících se zahradních prostor u rodinných domů, rekreačních nemovitostí, penzionů, hotelů, sportovišť a dalších prostředí.

Součástí setu bývá kromě samotné zapuštěné nádrže i bazénová písková filtrace (kompletní okruh s čerpadlem), svítidla, schůdky, skimmery, trysky, vysavač, bazénová chemie, zateplení nádrže, přípravné technologie k připojení tepelného čerpadla, zastřešení a případné další záležitosti. Některé komponenty jsou součástí předem stanoveného setu a jsou zahrnuty do jeho ceny, jiné se dodávají na objednávku a hradí se zvlášť. Vždy ovšem záleží na vzájemné domluvě.