Elektromobilita je neustále zmiňována coby pohon budoucnosti, i když k aktuálnímu stavu techniky zřejmě ne zcela té nejbližší. Nicméně elektromobily jsou stále častěji viděny na silnicích. V zahraničí je o ně stále větší zájem, než je tomu v České republice.
chevroletAutomobilová společnost Chevrolet odkázala na věhlasné měsíční vozidlo v podobě vlastního elektromobilu Bolt EV.
 
Chevrolet Bolt EV a jeho dlouhý dojezd
 
Elektromobil, který na jedno nabití je schopen ujet více jak 320 kilometrů. Pro plné nabití z nabíječky 240V trvá okolo devíti hodin, tj. téměř přes celou noc. Údajně by měla hodina dobíjení z této standardní nabíječky automobilu přidat až okolo 40 kilometrů dojezdu.
 
Kapacita baterie je 60 kW a jedná se o lithium-ionovou s velkým obsahem niklu. Vztahuje se na ni záruka v podobě osmi let či najetých 160 tisíc kilometrů. Tímto se tak automobil Chevrolet Bolt EV může pochlubit zrychlením z nuly na 60 mph = 96,6 kilometrů za necelých sedm sekund.
 
K vozidlu si lze objednat rovněž rychlonabíječku sloužící místo standardní palubní nabíječky o výkonu 7,2 kW. Rychlonabíječka by měla zvládnout dobít vozidlu energii na 145 km jízdy za necelou půl hodinu. Obdobně jako u ostatních elektromobilů, tak i Chevrolet Bolt EV je vybaven regenerativním brzděním.
 elektrické auto a nabíjecí stanice
Interesantní výbava
 
Co se týče výbavy automobilu, tak nechybí barevný dotykový monitor. V rámci nejvyšší výbavy lze očekávat kožené čalounění. Ovládání je na principu tzv. jednopedálovém. Je tu potenciální změna účinnosti rekuperace páčkami na sloupku řízení.
 
Chevrolet Bolt EV disponuje zcela novou technikou. Záměrem je zvýšení účinnosti elektrického pohonu. Jedná se o první elektromobil s dlouhým dojezdem.
 
Interiér a celková výbava je opravdu znamenitá. Nejsou opomenuty prostorové kamery a další technologické vymoženosti. Výbavový stupeň Premier přidal přední a zadní vyhřívaná sedadla. Patřičný prostor poskytuje i zavazadelník.
 
Prodej byl prvotně zahájen v Jižní Koreji. Nicméně například za říjen 2017 se ve Spojených státech amerických prodalo takřka tři tisíce kusů automobilu Chevrolet Bolt EV.