Tento gigant, kterého znají snad všichni na světě, kteří jen jednou „čichli“ k počítačovému světu, má za úkol vydělávat. A to se mu daří. Poskytuje spousty platforem zadarmo, ale k nim lze přikupovat placené varianty. Vydělává nesmírné množství peněz na reklamách. A samozřejmě má spousty dalších a dalších aktivit směřujících k navýšení svého majetku.
Jak známo, Google patří do divize Alphabet, která je od roku dva tisíce patnáct holdingová společnost. Metou tohoto kroku byla větší flexibilita při případných akvizicích, či prodeji jednotlivých aktivit. A samozřejmě také ovšem její ještě lepší transparentnost hospodaření společnosti. Jenže ne vše se daří tak, jak má.
on-line vyhledávání.jpg
V červnu roku dva tisíce sedmnáct dostal Google pokutu od Evropské unie ve výši 2,42 miliardy eur, což je v přepočtu na koruny   šedesát tři miliard. Bylo to za zvýhodnění svých výrobku ve vyhledávači.
Letos, když začala obchodní válka mezi USA a Evropu dostal Google pokutu další, a to rekordní. Taková ještě nikdy udělena nebyla. Její výše je 4,34 miliardy eur což je bratru, sto dvanáct miliard korun. Opět za omezení šancí konkurentů. Google prý zneužil systém Android k upevnění pozice svého vyhledávače.
Nu, nebudeme zde rozebírat, zda byly obě pokuty oprávněné, či nikoli. Od toho je zde soud a ten se vyslovil jednoznačně. Ovšem také je faktem, že se Google proti oběma soudním verdiktům pochopitelně odvolal. Vždyť tyto obrovské částky jistě za pokus o záchranu stojí.  
google prohlížeč.png
O pokutě vypustila informace světoznámá agentura Bloomberg, které jak známo patří zpravodajská televizní společnost Bloomberg News.
Takže vidíme, že hospodaření může někdy „zadrhávat“, a ne vždy se všechno daří. Zda budou tyto pokuty Googlu dostatečným varováním ukáže čas. Nebo také ne, protože zisk převýší výdaj. Uvidíme však ještě, jak dopadnou další soudy s Evropskou komisí, která pokuty udělila. Třeba Googlu odvolání vyjde.