Jízda v nočních hodinách může být daleko nebezpečnější než ve dne. Důvodem je samozřejmě snížená viditelnost. Na cestách sice potkáte méně aut, ale i tak je lepší jet kvůli tmě opatrně. Lepší přehled o situaci na vozovce vám mohou pomoci zprostředkovat kvalitní světla. Ta by měla být efektivní nejen v naprosté tmě, ale měla by vám pomoci lépe se zorientovat například v husté mlze, silném dešti nebo kupříkladu při sněhové vánici. Zkrátka a dobře, bez dobrých světel byste správně neměli ani vyjíždět.
hlavní světlomety

Ovšem mnoho řidičů na to nedbá. Místo toho, aby sáhli po kvalitních autožárovkách, raději si zvolí levnou variantu, která však postrádá vlastnosti značkových výrobků. To se může negativním způsobem projevit v budoucnu. Méně kvalitní světla totiž disponují nejen nižší životností, ale zároveň mají i horší svítivost, což v konečném důsledku může znamenat katastrofu. Jakmile totiž ztratíte přehled o tom, co se na silnici děje, máte problém. Pak je daleko těžší vyhnout se nehodě. Značkové autožárovky jsou sice dražší než pochybné stánkové modely, ale mají mnohem lepší vlastnosti. Záleží jen na vás, zdali vám pár ušetřených stovek stojí za to.
bmw kabriolet


Výměna


Ať už si zvolíte kvalitu, nebo jste se rozhodli riskovat s autožárovkami druhé jakosti, budete je potřebovat vyměnit za ty stávající. To můžete za příhodných podmínek udělat i sami. Instalace není vůbec složitá a podobá se výměně klasických žárovek například v lustru nebo lampičce. Co však může dělat problémy, to je demontáž světlometu. Některé modely vozidel jsou totiž specifické tím, že při výměně je u nich nutné otevřít karosérii. Pokud vaše auto patří mezi ně a vy nejste experti, raději byste neměli pokoušet štěstí a zajet provést výměnu do autoservisu. Tato služba nestojí mnoho a vy se alespoň nebudete muset zbytečně trápit u úkolu, který je nad vaše síly.