Výbojky jsou zdrojem světla, který nachází uplatnění především v exteriérech. Příkladem je výbojka 250W, která je velmi výkonná, a proto je možné najít uplatnění tohoto zdroje světla u veřejného osvětlení či třeba osvětlení prostor výrobní haly a podobně. Zkrátka, pokud chcete osvětlení, které bude opravdu silné, pak výbojka s příkonem 250W bude tou pravou volbou. Jak si však vybrat výrobce, kterému budete v ohledu těchto zdrojů světla důvěřovat?
venkovní světlo

Na výběr je mnoho různých výrobců

Roli při výběru hrají nejenom vaše finanční možnosti, ale také osobní preference. Výběr je totiž poměrně veliký, navíc často nemusíte vybírat pouze od dvou největší výrobců zdrojů světla. Je proto na vás, zdali dáte přednost nějakému menšímu výrobci nebo váš cíl bude to nejkvalitnější, co v této oblasti můžete sehnat. Ať už tomu však bude jakkoli, měli byste vědět, že výkonné osvětlení nemůže být úsporné. Právě to je případ výbojek, které jsou sice vhodné do exteriérů, ale je nutné s nimi počítat jako s ne úplně úsporným osvětlením. Pro základní požadavky to však nebude žádný problém, a proto je skvělé, že i tento tradiční zdroj světla je stále k dispozici, což se nedá říci o klasické vláknové žárovce, která se z prodeje již stahuje ve velkém.
temná ulička

Proč nejsou žárovky vhodné k venkovnímu osvětlení?

Poměrně citlivé na mechanické poškození
Nejsou dostatečně výkonné na venkovní svícení
Jejich životnost je často mizerná při vysokých nárocích na výkon
Abyste neměli žádné problémy při hledání vhodného zdroje světla pro venkovní účely, určitě kontaktujte specialisty, kteří vám poradí nejenom při výběru vhodného produktu, ale také ohledně toho, zdali bude vhodný sodíkový nebo třeba rtuťový typ. Ušetří vám to plno starostí a také peněz, neboť při hledání vhodného produktu nebudete muset zkoušet a tedy kupovat produkty, o kterých byste jinak již dopředu vědět, že vám nebudou vyhovovat. Příkon 250W totiž není rozhodující.