Už vás omrzela barva stěn vašeho obývacího pokoje? Chcete něčím oživit ložnici nebo dětský pokoj? V průměru každá z domácností maluje nějakou místnost každý rok. Kromě bílé nebo ostatních jednotvárných barev můžete zvolit v dnešní době různé efekty, čím místnost můžete ozvláštnit. Klasickou bílou barvou nemůžete nic pokazit, nijak vás ovšem neohromí. Kromě vyzkoušení všech možných odstínů ostatních barev můžete své stěny ozvláštnit například nalepovacími tapetami.

barva na zeď

Můžete vybírat z různých vzorů, barev a struktur. Pokud například vytapetujete pouze stěnu za televizí nebo gaučem, místnost to krásně zútulní a rozsvítí. Nanesení takové tapety určitě zvládnete i sami a dá se kdykoliv strhnout. Pokud se na lepení tapety necítíte, můžete vyzkoušet novinky, kterou jsou tekuté tapety. I zde můžete vybírat z různých vzorů, které zakryjí praskliny i nerovnosti. Navíc si můžete vytvořit vlastní vzor s exkluzivním vzhledem. Nanáší se válečkem, hladítkem nebo dokonce pistolí na omítky, takže nemusíte mít strach, že vám malování bude trvat.

tapeta

Dalším způsobem jak udělat interiér originálním je například obklad v imitaci dřeva nebo kamení. Jedná se o dražší a pracnější variantu, ne kterou je lepší zavolat například obkladače. Pokud však máte kreativní duši, můžete si vyzkoušet imitaci cihel například pomocí oranžové barvy a houbičky. Otiskováním získáte požadovaný vzor, který může vypadat opravdu hezky. Pokud umíte malovat, můžete si na zeď namalovat i nějaký obrázek nebo ornamenty, které jen tak někdo nemá. Nevýhodou je ale pracnost a jakmile se rozhodnete stěnu jednou přemalovat, bude vám líto, kolik jste si s obrázkem dali práce. Jednodušší a rychlejší variantou jsou nálepky na zeď, které můžete kdykoliv sundat během vteřiny.

Možností, jak oživit je nekonečně mnoho a je pouze na vás, na co si troufnete a co se vám bude líbit.