Když si koupíte bazén, který následně velmi pečlivě udržujete v dobrém stavu, určitě si nepřejete, aby vám tuto pravidelnou údržbu kazily okolní stromy nebo třeba zvěř. Přesně to se vám stane, pokud necháte bazén je tak ledabyle, bez jakékoliv mechanické zábrany. Takovou mechanickou zábranou se přitom může velmi jednoduše stát i krycí plachta na bazén, díky které zcela eliminujete riziko spadlých listů a zvědavé zvěře. Výhodou tohoto prvku je i pořizovací cena, která se pohybuje v řádech stovek korun. Díky tomu není třeba dlouze přemýšlet o tom, zdali tento doplněk využít nebo nikoliv. Jeho využití je velmi praktické, jednoduché a z dlouhodobého hlediska to má velký význam.
Bazén na řeckém ostrově

Kdy nejvíce oceníte plachtu na bazén?

Při nepřízni počasí
Když se nemáte v plánu delší dobu se koupat
V případě, kdy ve vašem okolí se nachází hodně divoké zvěře
Nechcete, aby do vody kdykoliv spadnul
Pokud je vaším cílem nečistit vodu před každým využitím
Možná byste se divili, ale je toho opravdu málo, co je možné dělat, abyste zamezili nežádoucím předmětům ve vniknutí do vody, kterou se přitom snažíte tak urputně udržovat v čistotě. Právě plachta je jedním z prostředků, kterými můžete efektivně, zdarma a hlavně bez práce zamezit, aby se do vody dostalo cokoliv, co tam nepatří. Není proto třeba neustále vybírat spadané listy nebo třeba květy z okolních stromů, keřů či rostlin, nebude třeba dělat si starosti o své děti, které se kolem vody pohybují.
Luxusní vilka s malým bazénem

Jednoduché, efektivní a dlouhodobé

Velmi zajímavou alternativou jsou i solární plachty. Ty se umísťují přímo na hladinu vody, čímž se zajistí co nejefektivnější převod tepla ze slunečních paprsků do samotné vody. Je proto zajímavé, že tímto způsobem můžete bez jediného problému oteplit vodu i o několik stupňů, což při nepříliš vysokých teplotách vzduchu udělá opravdu hodně.