Také máte doma ve věcech jistý chaos a potřebovali byste je nějak šikovně a rychle a hlavně efektivně vytřídit, dát na své místo a mít o nich dokonalý přehled? Někteří lidé před vámi to již udělali a výsledek? Ten můžete posoudit sami, jestliže si opatříte dostatek vhodného materiálu a pustíte se do práce.

Sáčky se zipem – Pokud uvažujete stylem, že pro každou drobnost bude zapotřebí plastová dóza či papírová krabička nebo sklenice, nikam daleko se nedostanete. Zkuste to raději s rychlouzavíracími sáčky se zipem. Jsou levné, průhledné, velmi spolehlivé a vyrábí se v mnoha velikostech. Velice snadno do nich umístíte, co vás napadne, od potravin přes léky, hygienické potřeby až po krmení pro zvířata.

barevné kancelářské sponky

Zdravotně nezávadný plast – výroba sáčků pro univerzální využití spoléhá na dva základní materiály – polypropylen a polyetylen. Oba plasty jsou deklarovány jako zdravotně způsobilé pro balení potravin, a to v dlouhodobém horizontu. A je to v podstatě shodný materiál s mnoha plastovými dózami, pouze se jedná o jeho odlišnou formu a způsob zpracování. Nemusíte tedy mít obavy vkládat do zipových sáčků cokoli do chladničky i do mrazáku a takto lze skladovat i dlouhé měsíce trvanlivé potraviny, např. ořechy či luštěniny.

zelený hrášek

Jak je to s uzavíracím jezdcem – uzavírání plastových sáčků trápilo lidstvo mnoho let, než se konečně podařilo vytvořit skutečně spolehlivý uzavírací systém. Dnes již využíváme mnohaleté práce techniků a konstruktérů a možná se nad jejich šikovností ani nepozastavíme. Prostě jen spoj zacvakneme a očekáváme, že bude držet. Obdivuhodné je, že spoj snese i extrémní namáhání, to už spíše proděravíte samotný sáček, než aby se uzávěr samovolně či pod tlakem uvolnil. Díky tomu jsou obsahy sáčků perfektně chráněné před vlhkostí, prachem, zápachem zvenčí a dalšími nepříznivými faktory.