O refinancování hypoték už slyšel kde kdo. Tuto službu nabízí každým rokem více a více bankovních i nebankovních subjektů. Jenže refinancování je stále spojováno s celou řadou mýtů a polopravd, na základě kterých spoustu lidí raději dál splácí nevýhodný úvěr u stávajícího věřitele, zatímco by přistoupila na úvěr za výhodnějších podmínek. Pojďme se podívat alespoň na ty nejčastější mýty, se kterými jste se možná setkali i vy.

růst peněz

Hypotéce se blíží konec fixního období a to je skvělá příležitost k zhodnocení nabídek na trhu od nejrůznějších bankovních i nebankovních společností. Několik měsíců před koncem fixace vás stávající věřitel upozorní a nabídne nové podmínky na následující období, vy v tuto chvíli máte dvě možnosti. Buď na nové podmínky přistoupíte a nadále budete splácet úvěr stejnému věřiteli nebo se rozhodnete pro refinancování hypotéky. Pro druhou možnost se lidé rozhodují v případě, kdy jim jiný věřitel nabídne výrazně nižší úrok nebo lepší podmínky v podobě delší doby splácení nebo menší měsíční splátky. I dnes se však najde celá řada Čechů, kteří i nadále raději splácejí nevýhodný úrok, než by se rozhodli pro tak riskantní krok, jako je refinancování. Ušetřit se přitom dají nemalé částky, které v tomto případě zbytečně skončí v bance.

Nejčastější mýty, které kolují o refinancování hypoték

  • Refinancování jen se souhlasem věřitele

společné plány

Refinancováním se rozumí předčasné splacení hypotečního úvěru úvěrem novým. Ten je sjednán mezi novým věřitelem a dlužníkem za výhodnějších podmínek. Pokud se rozhodnete z jakéhokoliv důvodu svůj stávající úvěr, nepotřebujete k tomu žádný souhlas banky. Poskytovatele pouze stačí informovat o svém záměru refinancovat stávající úvěr.

  • Platba vysockých sankční poplatků

Pokud se rozhodnete k refinancování v době fixace, můžete odejít kdykoliv. Po tuto dobu vám navíc banka nemůže naúčtovat žádné sankce ani poplatky za předčasné splacení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup