Moderní doba přináší spoustu nových možností a příležitostí, díky kterým si můžeme užívat veškerý komfort, pracovat, odpočívat, obchodovat, investovat, nakupovat a takto bychom mohli jmenovat i do půlnoci.
Je totiž doba moderní technologie, díky které využíváme mobilní telefony, počítače a další zařízení k různým potřebám a činnostem. K této moderní době a příležitostem se začíná řadit také virtuální měna.
Nemůžete se s ní setkat v hmotném provedení jako to je u klasických peněz, ale ve virtuálním světě internetu. Zhmotnit jí můžete díky směnárně na tradiční peníze v jakékoliv měně.
na bitcoin

První virtuální měnou je Bitcoin. A právě na ten se můžeme podívat mnohem blíž. Zajisté vás bude zajímat, jak takové bitcoiny získat
Kromě toho, že si je můžete jednoduše koupit, tak je můžete také těžit. V souvislosti s těžením bitcoinů se setkáte s takovými pojmy jako je miner, mining, bitcoinová síť, hašovací funkce, těžební pool neboli mining pool, blockchain a podobně.
Jak takové těžení – mining vůbec probíhá?
V první řadě je potřebný těžební HW. Pro tento účel v minulosti sloužily grafické karty, které v současné době nahradil specializovaný HW ASIC. Jedná se o mnohem výkonnější systém, než tomu bylo u grafických karet.
Samotná těžba se dá stručně a jednoduše popsat jako potvrzování transakcí, ze kterých plyne těžařům také odměna z poplatků.
bicoin a dívka
Těžba spočívá také ve výkonnosti bitcoinové sítě a čím vyšší výkonnost, tak tím vyšší úspěšnost pro nalezení bloku.
Těžit bitcoiny se již nevyplatí samostatně a proto se těžaři slučují do tzv. mining poolů. Těžbu bitcoinů v podobě hledání bloků a rozluštění hash kódů tak probíhá společně a z nalezení se rozdělí odměna mezi všechny těžaře a to podle výkonu.
Je tedy potřební si najít vhodný pool, SW a také jeho správnou konfiguraci.