Sekáč neboli second hand je, jak již překlad z angličtiny napovídá, obchod s oblečením, které už bylo nošené. Nepředstavujte si nějaké „hrabárny“, kde narazíte jen na flekaté, žmolkovité oblečení s dírami. Stručně řečeno věci, co mají k top stavu daleko a nositelné jsou pouze v nouzi. TAK TAKHKE ROZHODNĚ NE! V dnešní době je oblečení ze second handu minimálně nošené, můžete zde narazit i na kousky s původní visačkou. Zkrátka žádné skvrny, mechanické poškození. Nakupování v sekáčích sebou nese mnoho benefitů. Na některé se nyní podíváme:

second hand

Peněženka vám poděkuje

Ačkoliv následující důvod je v globálu mnohem přínosnější, myslete také na sebe. Obzvláště milovníci mody ocení, že nové oblečení seženou za mnohdy opravdu ironické až směšné ceny. Za hodně málo peněz velké množství oblečení.

Stop fast fashion

Nákupem oblečení v second handu nepodporujete tzv. fast fashion. Co to je? Móda, respektive oblečení, u kterého se klade důraz na kvantitu a rozhodně ne na kvalitu. Oblečení je často vyráběno za nelidských podmínek za velmi nízkou mzdu. Nákupem již nošených věcí vdechnete znovu život oblečení, které by se běžně vyhodilo.

nakupování

Záruka kvality

Někdo by mohl říct, že nošené oblečení se bude rovnat nekvalitní. Naopak krásně uvidíte degradaci kousků nošením. Jestliže má tričko rovné švy, nekoukají z něj nitky, buďte si jisti, že vám se tričko také jen tak nerozpadne. Když je oblečení v top stavu již po nošení, máte jistotu vysoké kvality kousků. Není zázrak, když v sekáči narazíte na slavné návrháře či drahé luxusní značky.

Žádné opičení se

Leze to považovat za nevýhodu, ale také za velkou výhodu. Oblečení second handu je jedinečné. Byla by velká náhoda, kdybyste potkali dalšího člověka, který by běl oblečený stejnou věc. Každý kousek je originál a pouze jeden kus. Na druhou stranu každý kousek je originál a pouze jeden kus. Nesedne-li vám velikost, máte smůlu.