1.       Všechno si pište
Budete ze sebe mít lepší pocit, protože všechno to, co děláte, uvidíte napsané černé na bílém. Navíc vás to opět motivuje k tomu, abyste něco udělali pro své zdraví. Pište si, kolik kalorií jste snědli a v čem přesně. Spočítejte si denní výdej energie, nebo se podívejte na to, co všechno jíte a jak často. Je to dostatečně často a jsou to malé porce? Je to zdravé jídlo? Dávejte si pozor na detaily. Nezapomeňte zapisovat také přísun vody.
zápis hubnutí
2.       Bez reklam a bez pilulek
Pokud se díváte na televizi, nejspíš víte, že je většina reklam o tom, že je všude jídlo. Hlavně odpoledne, kdy se na televizi dívají maminky, když přijdou z práce. Navíc si skoro všichni vezmeme k televizi něco, co můžeme jíst. Což znamená, že logicky jíme, ačkoli to nepotřebujeme. Právě proto byste si měli chystat zdravé svačinky z ovoce a zeleniny, nebo se dívat pouze na filmy tak, abyste neviděli reklamy.

3.       Postupně
Buďte trpěliví a začínejte se cvičením pomalu. Stačí dvě, tři minutky denně, a denně půl minuty přidat, než si najdete vlastní tempo. Nemusíte hned trhat rekordy, stejně jako nemůžete své tělo hned hnát do extrémů bez toho, aniž by si tělo zvykalo.
běžkyně za soumraku
4.       Zapomeňte na výtah
Samozřejmě, pokud nesete velký nákup nebo těžké knihy, když jste unavení z práce nebo ze školy, je to něco jiného. Ale pokud máte jenom kabelku, případně v kapse klíče a na vodítku psa, sejděte schody. Vaše zdraví vám poděkuje, i vaše kondička. Šlapejte do schodů každý den, uvidíte, že vám bude záhy mnohem lépe.
hubenější břicho
5.       Vynechte džusy, raději snězte ovoce
Pokud pijete kvalitní džusy značek, je samozřejmé, že do svého těla dostanete spoustu vitaminů. Ale zároveň také spoust cukru. Proto ovoce raději jezte, neboť    se navíc i zasytíte a obohatíte své tělo o dostatečné množství vlákniny na to, aby vaše tělo správně fungovalo.