Auta a muži patří nepopíratelně k sobě. Už jako malý kluci, si s nimi hrají a touží jenom po nich. Nic se na tom nemění, ani s přibývajícím věkem, kdy si chtějí pořídit vlastní vůz.
řízení mercedesu

Autoškola v kapse

Složit zkoušky v autoškole, je v této době poněkud náročnější. Těžko říct, jestli za tím stojí přísnější komisaři, všude velký provoz, nebo jenom horší žáci. Jedno je, ale jasné. Muži mají autoškolu zvládnutou lépe, než ženy. Je to tím, že od přírody za volant patří, vše kolem auta jim je blízké a známe a mají k autu přirozený vztah.
7 důvodů, proč muži řídí auto lépe:
1.      Protože chtějí – zásadním faktorem, pro řízení auta je, chtít ho opravdu řídit. Ženy, mají většinou strach ovládat tento velký stroj a dle toho, to tak i vypadá.
2.      Ovládají teorii– že prý to nestačí? Omyl! Pokud máte přehled o tom, co vše se v autě, kolem něho a v něm nachází, budete vědět, že vás nic nepřekvapí. Naopak ženy, se mnohdy o tyto věci nezajímají.
3.      Mají smysl pro orientaci – taková žena, je schopná se ztratit, už jen když náhodou odbočí jinam, než chtěla. Muži se orientují daleko více, a za volant přehled prostě patří.
4.      Baví jich to!– muže skutečně řízení auta hodně naplňuje. Baví jich řídit, a proto se jim řídí dobře. Kdežto ženy, si většinou sedají za volant z nutnosti, nebo praktičnosti.
5.      Jistota– muži mají za volantem pocit jistoty. Nezmatkují, nepanikaří, jsou připravení myslet defenzivně. To ženám hodně schází, nestačí jenom dávat pozor, musíte být připravení na jakoukoliv situaci.
6.      Nemají strach– jsou připravení kdykoliv dupnout na plyn, plynule jezdit z pruhu do pruhu, po dálnici, po městě. Bohužel ženy, si sednou za volant a mnohdy se jenom modlí, ať jedou pořád jenom přímo.
7.      Lepší odhad – ovládaní auta mají v malíku a s ním dokážou i lépe odhadnout parkování, odbočování, vzdálenosti. Umí si to jednoduše dobře „spočítat“.
provoz na dálnici
I přes všechny zmiňované důvodu, se najdou ženy, kterých jízda za volantem je na stejně kvalitní úrovni. Mnoho lidí si však neuvědomuje, že auto je stroj a jeho ovládání, je jen v jejich rukou. Muži mají řízení auta, ale v krvi a to jim žádná žena, nemůže odepřít. Jejích postoj k němu, z nich dělá, o něco lepší řidiče. Díky Bohu, protože pak se můžete spolehnout na to, že pokud nimi sednete do auta, budete v bezpečí.