Sběratelství patří mezi koníčky, ale i životní vášně. Ten pocit, když doplníte sbírku o nový kousek, a můžete si ji zálibně prohlédnout vždy, když jdete kolem. Sběratelství má prostě něco do sebe. Lze s ním však začít v jakémkoliv věku, a není tedy divu, že někteří se pro tento druh zábavy rozhodnou až v důchodu. Někteří se však obávají, aby jim tento druh zábavy nevzal čas, který tolik touží věnovat rozmazlování vnoučat. Přitom to vůbec není nutné. Existují totiž druhy sběratelství, které si zamilují jak starší lidé, tak i malé děti, a to lze pak přetavit v hodiny zábavy. Které to jsou?

historické hračky

Modely vozidel

Znáte takové ty realistické miniatury nejrůznějších vozidel, od veteránů, přes motorky, které jste si vždy přály, traktory, které jste jako malí toužili řídit, až po autobusy, kterými se dříve jezdilo? Vytvořit si sbírku modelů aut Macmodel není vůbec špatné, protože zatímco vy vzpomínáte, vnoučata nadšeně jásají. A co víc? Známí vždy vědí, čím vás potěšit, když slavíte narozeniny, nebo co vám zabalit pod stromeček. Navíc ani není nutné zruinovat peněženku, a trávit hodiny projížděním aukra, protože obrovský výběr modelů všech možných vozidel, od historických, až po současné, seženete třeba na stránkách Mac Model, kde se prodávají za skvělé, a dostupné ceny.

model autobusu

Hračky

Dalším, čím dál populárnějším koníčkem, je sbírání hraček. Jedná se tedy o hračky, které mají nějakou historickou, či citovou hodnotu. Ty se pak prodávají o to lépe, čím lepší je jejich cena, a čím vzácnější konkrétní hračka je. Nejenže tedy ukážete vnoučatům, s čím jste si jako malí hráli, ale rovněž jim můžete odkázat něco skutečně cenného.

Lodičky v láhvi

Zde už se nejedná pouze o sběratelství, ale rovněž o výrobu jako takovou. Složit lodičku uvnitř láhve totiž není nic snadného, alespoň když s tím začínáte. Když se to však naučíte, je to úchvatný, a okouzlující koníček, do nějž můžete zapojit i ty malé, zvídavé raubíře.