Za socialismu se na pionýrských táborech propagovaly takzvané KPZ, tedy „krabičky poslední záchrany“. Děti se s jejich pomocí připravovaly pro praktický život, kdy se mohou dostat do nesnází a potřebují si poradit při pobytu v přírodě či kdekoli jinde, kde nemají možnost využít současných technických vymožeností. Součástí těchto krabiček byly zpravidla zápalky, kapesní nožík, jehly, spínací špendlíky, drobné mince, obyčejná tužka a kus papíru, vosková svíčka atd.

lepicí páska

Kdybychom dnes měli vytvořit KPZ pro dospělé, co by v nich nemělo chybět? Aneb co by nemělo chybět i u vás doma?

Nenápadní pomocníci v domácnosti

Lepicí páska – nemít doma ani kousek lepicí pásky znamená komplikovat si život. Hodí se pro balení dárků, odesílaného zboží, věcí při stěhování, a celou řadu dalších situací. K lepicí pásce si pořiďte odvíječ, bude se vám s ní lépe pracovat.

Zip sáček – vyplácí se mít doma i zásobu zip sáčků různých velikostí. Zip sáčky nezaberou moc místa a přitom mohou vytrhnout trn z paty při ukládání potravin, sezonního oblečení, hraček, sportovních potřeb, krmiv pro zvířata, rostlinných semen, malířských potřeb, čisticích prostředků, pomůcek v dílně atd. Uzavírací zip perfektně chrání uložené předměty před prachem a vlhkostí.

zip sáček

Bublinková fólie – své místo by si měla u vás doma najít i docela obyčejná fólie s bublinkami. Je to univerzální materiál pro zabalení téměř všeho, co vás napadne. Poslouží i při malování bytu, při kempování v přírodě, při práci na zahradě nebo při zakrývání věcí v exteriéru. Je to zároveň perfektní izolační materiál před únikem tepla.

Suchý zip – pásek na suchý zip se vám doma hodí na leccos, např. pro upevnění dekorativních předmětů, nástěnek a koberců, pro svazování kabelů, zapínání zavazadel a oděvů. Hodí se i v autě nebo jako pomůcka při sportování a outdoorových aktivitách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in Nezařazené